نتیجه تصویری برای تصاویر برای هایپر لوپ

مسافران در سراسر اروپا و قسمت‌هایی از آسیا می‌توانند از سریع‌ترین سرویس‌های ریلی جهان لذت ببرند. از مالاگا تا مادرید، توکیو تا اوزاکا و .. در واقع قطارهای الکتریکی پرسرعت، زمان مسافرت بین مراکز مهم را با سرعتی حدود ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت امکان‌پذیر کرده‌اند.

هایپرلوپ نوع جدیدی از حمل و نقل سریع است که توسط ایلان ماسک بنیانگذار شرکت‌هایی همچون تسلا موتورز، پی‌پل، و اسپیس‌اکس مطرح شده‌است. ماسک برای اولین بار در نظر داشت هایپرلوپی به طول ۶۰۰ کیلومتر از لس آنجلس تا سان فرانسیسکو بسازد که با سرعت میانگین ۹۶۰ کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و مسافتی که در حال حاضر ۱۲ ساعت طول می‌کشد را در ۳۵ دقیقه طی کند. گرچه سرمایه‌ها در این مسیر صرف سرویس قطارهای تندرو شده است اما ایده‌ی هایپرلوپ‌ در جاهای دیگری دنبال شده است.

کپسول‌های هایپرلوپ به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا در ۷۰ ثانیه با شتاب G 0.5 به حداکثر سرعت خود که ۱۲۲۰ کیلومتر بر ساعت است برسد. (G به نیروی جی اشاره دارد که با آن شتاب را اندازه می‌گیریم.) برای اینکه درکی از این میزان شتاب داشته باشید در نظر داشته باشید که در شتاب یک با نیرویی برابر با وزن بدنمان به سمت صندلی‌هایمان هل داده می‌شویم این میزان نیرو می‌تواند آزارنده باشد. اما شتاب یک هواپیما هنگام بلند شدن حدودا برابر با G 0.4 است که مسافران با آن مشکلی ندارند.

اما حرکت در مسیر هایپرلوپ زمانی که کپسول‌ها در سرعتی بالا در حال حرکت می‌باشند، می‌تواند سبب پدید آمدن مشکلاتی واقعی شود. به همین دلیل است که ماسک ساخت مسیر بر روی ستون را ترجیح می‌دهد. به این طریق می‌توان در صورت حرکت زمین، مسیر را مجددا تراز و تنظیم کرد. در حال حاضر نیز در مورد خطوط راه آهن معمولی از تراز مجدد استفاده می‌شود: ریل‌ها بر روی ریل بند به طور آزادانه پشتیبانی می‌شوند و رویه‌کوبی عادی باعث مستقیم نگه داشته شدن مسیر می‌شود.

ساخت هایپرلوپ با مشخصات گفته شده کاری هزینه‌بر خواد بود. اما روزهای هواپیما و کشتی در حال به سر آمدن است. مگر آنکه بتوانیم راهی بیابیم که با استفاده از انرژی الکتریکی یا سوخت هیدروژنی کار کنند. شاید هم راهی برای ساخت کشتی‌هایی بیابیم که با نیروی هسته‌ای کار می‌کنند. هایپرلوپ چشم‌اندازی از آینده در مورد سفرهای راه دور می‌دهد.

نتیجه تصویری برای تصاویر برای هایپر لوپ

                                     منبع : سایت علمی بیگ بنگ ، سایت ویکی پدیا

 

سفرهای فوق سریع به حقیقت تبدیل می شود …..

پیمایش نوشته