برنامه نویسی

یک ویرایشگر متن برای توسعه دهندگان نرم افزار

نوت پد کیو کیو (Notepadqq) توسط توسعه دهندگان، برای توسعه دهندگان طراحی شده است. این پروژه کاملا آزاد و اپن سورس ارائه شده است. و روی کلیه توزیع های لینوکس اجرا می‌شود. این نرم افزار با جاوا اسکریپت نوشته شده است.

ویژوال استودیو کد

ویژوال استودیو کد (Visual Studio Code) یک ویرایشگر کد سبک اما قدرتمند است. این برنامه از HTML و CSS و جاوا اسکریپت پشتیبانی می‌کند. و دارای مجموعه بزرگی از افزودنه‌هایی برای پشتیبانی از زبان‌های دیگر (مانند C و Java و Python) می‌باشد.

برکتس

برکتس (Brackets) یک ادیتور متن اپن سورس و آزاد است که با HTML و CSS و جاوا اسکریپت، برای HTML و CSS و جاوا اسکریپت ساخته شده است. و به کمک افزونه ها (Extentions) می تواند از زبان‌های برنامه نویسی دیگر مثل پایتون و جاوا و C پشتیبانی کند.

سبک‌های نام گذاری

همه می دانیم حروف انگلیسی دو حالت دارند: ۱- حروف کوچک (Small or Lower Case) ۲- حروف بزرگ (Captal or Upper Case) اما در کامپیوتر برای نام گذاری فایل، فولدر، یا چیزهای دیگر چگونه باید از آنها استفاده کرد. کجا از حروف کوچک و کجا از حروف بزرگ استفاده کنیم.

دنیس ریچی – مردی که چرخ دنیای جدید را اختراع کرد

دنیس مک‌آلیستر ریچی (به انگلیسی: Dennis MacAlistair Ritchie) (زاده ۹ سپتامبر ۱۹۴۱ – درگذشته ۱۲ اکتبر ۲۰۱۱) دانشمند علوم رایانه آمریکایی بود که بیشتر به عنوان خالق زبان برنامه‌نویسی سی و مشارکت‌هایش در توسعهٔ سیستم‌عامل یونیکس، به همراه کن تامسون، شناخته می‌شود.