افزایش حافظه با مصرف شکلات

  • دانشمندان ایتالیایی کشف کرده‌اند که مصرف روزانه‌ی مقداری کاکائو به‌عنوان مکمل غذایی برای مقابله با انواع مختلف کاهش شناختی (cognitive decline) مفید است. آن‌ها پی بردند که مصرف منظم کاکائو به بهبود کارکرد حافظه و پردازش اطلاعات بصری کمک می‌کند و مصرف آن به‌ویژه برای افراد خاص مفید است.

    مصرف شکلات باعث افزایش قدرت مغز شما می‌شود

  • کاکائو، دانه‌ای خشک و تخمیر شده از درخت کاکائو است که درگذشته برای تولید شکلات‌های خوشمزه استفاده‌شده است و به دلیل همین ویژگی‌ها است که کاکائو بسیار موردمطالعه و تحقیق قرارگرفته است. برای سال‌ها، کشف‌شده بود که استفاده از کاکائو سبب می‌شود تا مجموعه‌ای از واکنش‌های شیمیایی اتفاق بیافتد که خاصیت درمانی دارد. به‌عنوان‌مثال کشف‌شده است که پلی‌فنل موجود در دارک چاکلت موجب افزایش آرامش و خرسندی افراد می‌شود و فلاونول‌ها نیز مانع از کاهش حافظه به دلیل افزایش سن می‌شود؛ اما پیش از آنکه به مصرف زیاد شکلات روی‌آورید به این نکته باید توجه کرد که شکلات دارای ماده‌ای به نام تئوبرومین هم هست که یک ماده‌ی شیمیایی سمی محسوب می‌شود. اگرچه برای مسموم کردن خودتان باید ۸۵ شمش شکلاتی کامل را بخورید.

    تصویر مرتبط

  • برای افراد سالخورده به‌ویژه در افرادی که از اختلالات شناختی خفیف رنج می‌برند یا به‌تدریج در حال از دست دادن حافظه‌ی خود هستند، مشخص شد که مصرف بلندمدت فلاونول‌های کاکائو موجب افزایش حواس، پردازش ذهنی، کارکرد حافظه و روان شدن کلام آن‌ها می‌شود.

  • مصرف منظم کاکائو و شکلات درواقع می‌تواند تأثیرات مثبتی بر عملکرد شناختی در طول زمان داشته باشد. بااین‌حال پتانسیل تأثیرات جانبی خوردن کاکائو و شکلات وجود دارد. این تأثیرات عموماً با مقدار کالری شکلات در ارتباط هستند؛ همچنین این تأثیرات به دلیل تعدادی از ترکیبات شیمیایی ذاتی گیاه کاکائو ازجمله کافئین و تئوبرومین و گستره‌ی وسیعی از مواد اضافه‌شده توسط ما مانند شکر یا شیر، رخ می‌دهد.

منبع : سایت زومیت / پزشکی و سلامت
محمدپارسا اشرفی نوشته شده توسط:

سلام به دوستان عزیزم ! محمد پارسا اشرفی هستم و بسیار علاقه مند به علومی مانند زیست شناسی و میکروب شناسی...... امیدوارم با توکل به خداوند متعال و آقا صاحب الزمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) مطالبم مورد پسند و مورد علاقه ی شما قرار گیرد ...... خوش حال میشوم از نظرات شما دوستان در پیشبرد مطالب استفاده کنم ؛ به آدرس ایمیل n61154 .

3 Comments

پاسخ دهید