باکتری ها در قطبین !

باکتری‌ها موجودات بسیار کوچکی هستند، اما مانند هر موجود زنده دیگری محدودیت هایی دارند که یکی از این محدودیت‌ها، برف و یخ‌های قطبی است.

در مناطقی مانند گرینلند و قطب‌ها، لایه منجمد اعماق زمین مانند یک کپسول زمان عمل کرده و با محبوس کردن گازهای اتمسفر درون برف‌ها اطلاعات ارزشمندی را از تاریخ آب و هوای زمین در خود حفظ می‌کند. از هسته‌های یخی برای محاسبه پدیده‌هایی مانند آلودگی هوا و میزان دی‌اکسیدکربن اتمسفر در دوره‌های مختلف زمانی استفاده می‌شود. این هسته‌های یخی معمولا اطلاعات صدها هزار سال را در خود دارند. محاسبات همواره بر این اساس بوده‌اند که باکتری‌ها نمی‌توانند در چنین شرایطی دوام بیاورند، از این رو فرایند‌های زیستی آنها با اطلاعات موجود درون یخ‌ها و خواندن این اطلاعات تداخلی ایجاد نمی‌کند. اما کشف باکتری‌های زنده در این محیط ناخوشایند برای حیات، تمامی محاسبات را زیر و رو ساخته‌است.

 

محققان دانشگاه یورک که در مناطقی قرنطینه شده در قطب‌های شمال و جنوب مشغول به مطالعه بودند،‌ با استریل کردن برف با استفاده از اشعه فرابنفش آن را با نمونه دست‌نخورده مقایسه کردند و دریافتند برف دست‌نخورده حاوی متیل یودید است، محصول فرعی نوعی خاص از باکتری‌ها. حضور این باکتری‌ها می‌تواند بر میزان دی‌اکسید‌کربن موجود در هسته‌های یخی اثرگذاشته و درک دانشمندان را از آب و هوای گذشته زمین مختل سازد،‌رویدادی که دانشمندان انتظار مواجه شدن با آن را نداشتند.

به گفته محققان حضور این باکتری‌ها می‌تواند منجر به افزایش میزان دی‌اکسید‌کربن ذخیره شده در هسته‌های یخی شود و در نتیجه ترجمه اطلاعات آب و هوایی تاریخ زمین را دچار خطا سازد، این به آن معنی است که میزان دی‌اکسیدکربن هوا در دوران پیش‌صنعتی بسیار پایین‌تر از حدی است که دانشمندان محاسبه کرده‌اند، و این یعنی اثر فعالیت‌های انسانی بر آب و هوای امروز زمین بسیار شدید‌تر از حد تصور است.

نتیجه تصویری برای تصاویر برای باکتری های در یخ

منبع : newatlas.com

* با ترجمه از سایت علمی بیگ بنگ  *

محمدپارسا اشرفی نوشته شده توسط:

سلام به دوستان عزیزم ! محمد پارسا اشرفی هستم و بسیار علاقه مند به علومی مانند زیست شناسی و میکروب شناسی...... امیدوارم با توکل به خداوند متعال و آقا صاحب الزمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف ) مطالبم مورد پسند و مورد علاقه ی شما قرار گیرد ...... خوش حال میشوم از نظرات شما دوستان در پیشبرد مطالب استفاده کنم ؛ به آدرس ایمیل n61154 .

یک نظر

  1. سلام.
    مطالب شما پر از نکات ریز و ظریف و دوست داشتنی است.👌
    شخصاً از مطالب شما می آموزم.
    ان شاء الله همیشه از همین مطالب مفید برایمان تدارک ببینید.
    با تشکر از زحمات شما.

پاسخ دهید