بهترین هتل‌های کتابی جهان

هتل‌های لوکس در جهان همیشه به خدمات مشتری‌پسندانه خود افتخار می‌کنند، ولی برخی از آنها به خدمات خاص فرهنگی خود می‌بالند. در ادامه به معرفی هشت هتل که پیوند ناگسستنی با کتاب و ادبیات دارند خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ریدرزدایجست – خدمات فرهنگی و ادبی در سراسر جهان همیشه یکی از دغدغه‌های مراکز جذب تورست بوده است و حتی بسیاری از هتل‌ها برای بالا بردن کیفیت این خدمات بخش‌های خاصی راه‌اندازی و از متخصصان این حوزه استفاده می‌کنند.

امروزه هتل‌ها برای جذب مشتری بیشتر، خدمات ادبی خود را گسترش داده‌اند که موفق‌ترین آنها در این گزارش معرفی شده‌اند. در این گزارش جذاب‌ترین هتل‌ها برای دوستداران کتاب معرفی شده است:

هتل ماندریک- انگلستان

کتابخانه این هتل منحصر به فرد در شهر لندن یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن محسوب می‌شود. هر کتابی که بخواهید در این کتابخانه پیدا می‌شود. در این کتابخانه میزها و صندلی‌ها طوری طراحی شده‌‌اند که بتوانید ساعت‌ها لم داده و مطالعه کنید.

هتل پولیتزر- هلند

نام این هتل در شهر آمستردام از نام جوزف پولیتزر، روزنامه‌نگار مشهور آمریکایی الهام گرفته شده است. وی بینیان‌گذار جایزه معتبر پولیتزر نیز بوده است. در اتاق‌ها و لابی هتل هرجایی را که نگاه کنید کتاب می‌بینید. عناوین بسیاری از کتاب‌ها جدید است و معمولاً از بین کتاب‌های پرفروش سال انتخاب می‌شود و به صورت رایگان در اختیار مهمانان هتل قرار می‌گیرد.

هتل کافه رویال- انگلستان
این هتل تقریباً قدیمی در شهر لندن همیشه پاتوق نویسندگان مشهوری همچون آرتور کانن دویل، اچ.جی. ولز، برنارد شاو و دیگر نویسندگان انگلیسی بوده است. در این هتل تاریخی کتاب‌ها و رمان‌های بسیاری از این نویسندگان وجود دارد که یادآور سکونت آنها در این هتل است.

هتل لایبرری – آمریکا

هتل-کتابخانه شهر نیویورک یکی از معروف‌ترین مکان‌های جهان برای اقامت موقت دوستداران کتاب است. طراحی ساختمان این هتل با الهام از ۶هزار عنوان کتابی است که در این هتل وجود دارد. یکی از اتاق‌های جذاب این هتل سوئیت اسطوره‌شناسی آن است که می‌شود تاریخچه‌ای از کشور آمریکا و کتابخانه‌های این کشور را در آن پیدا کرد.

هتل ایندیگو- اسکاتلند

این هتل در شهر ادینبورگ اسکاتلند در خیابان پرنسس ساخته شده است که زمانی محل سکونت بزرگترین نویسندگان این کشور بود. نویسندگانی مانند رابرت لویی استیونسن و سر آرتور کانن دویل خالق شرلوک هلمز در این خیابان زندگی می‌کردند. هر سال نمایشگاه کتاب ادینبورگ هزاران نویسنده و دوستدار کتاب را به این منطقه می‌کشاند که در زمان برگزاری نمایشگاه همه اتاق‌های هتل پر می‌شوند.

هتل رنویک – آمریکا

اگر می‌خواهید تجربه نویسندگی در یک مکان ساکت و لوکس را تجربه کنید، بهتر است سری به این هتل در نیویورک بزنید. در تمام اتاق‌های این هتل امکانات خاصی برای نویسندگان جوان وجود دارد. جان اشتاین بک نویسنده رمان «موش‌ها و آدم‌ها» بعضی از داستان‌ها خود را در این هتل نوشته است.

هتل بازوی دانشگاه- انگلستان

ین هتل توسط مسئولان دانشگاه کمبریج ساخته شده است و در حقیقت محل اسکانی برای نویسندگان و دوستداران کتاب وابسته به این دانشگاه است. کتاب‌های این هتل از سوی کتابفروشی معتبر هیوودهیل در لندن تامین می‌شود.

هتل غرفه نامه‌ها – فرانسه

اتاق‌های این هتل خاص در شهر پاریس بر اساس حروف الفبا و الهام گرفته شده از نام نویسندگان مشهور نامگذاری شده است. اگر بخواهید در اتاق «ز» اسکان کنید، مطمئن باشید که ردپایی از کتاب‌‌ها و پوسترهای مربوط به امیل زولا را در آنجا خواهید یافت. کتاب‌ها و رمان‌های نویسندگان مشهور در اتاق‌های اختصاصی هر نویسنده وجود دارد و اگر کسی بخواهد آثاری از نویسنده محبوب خود مطالعه کند، می‌تواند اتاقی را رزرو کند که با اسم نویسنده نامگذاری شده است.

پاسخ دهید