معرفی کتاب * همه سیزده سالگی‌ام *


خاطرات مهدی طحانیان در قالب کتاب «همه سیزده سالگی‌ام‌» به همت انتشارات سوره مهر (وابسته به حوزه هنری) منتشر شد.
به گزارش ایبنا، «همه سیزده سالگی‌ام» خاطرات مهدی طحانیان، اسیر ایرانی به قلم گلستان جعفریان از سوی انتشارات سوره مهر به بازار کتاب عرضه شده است.
این کتاب مجموعه‌ای از خاطرات ۹ سال اسارت یک نوجوان سیزده ساله است، کوچک سال‌ترین اسیر ایرانی که در سیزده سالگی به میدان نبرد می‌رود و در حالی که هنوز چند روز به آزادی خرمشهر مانده، در همان سیزده سالگی به اسارت عراقی‌ها در می‌آید. نوجوانی که سیزده ساله و خام به جنگ می‌رود و بیست و دو ساله و بالغ، با کوله باری از تجارب و رنج‌ها از اسارت برمی‌گردد و اینک در مرز چهل و پنج سالگی این داستان از زبان او روایت می‌شود.
«همه سیزده سالگی‌ام» در هجده فصل گردآوری شده که با نحوه‌ اسارت طحانیان در فصل یکم آغاز می‌شود، از فصل دو تا به پایان شرح خاطرات تلخ و شیرین و گاه دردناک اسارت این نوجوان سیزده ساله و شجاعت‌ها و رنج‌های او و اسرای دیگر در اردوگاه‌های مختلف عراق می‌پردازد و به خاطره آزادی او و بازگشت به کشور و شهر خود در فصل هجدهم می‌انجامد.
کتاب «همه سیزده سالگی‌ام» در ۳۵۲ صفحه، شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ جلد و با بهای ۱۶۰۰۰ تومان توسط انتشارات سوره مهر(وابسته به حوزه هنری) منتشر و روانه بازار کتاب شده است.
نقل از روزنامه اطلاعات

پاسخ دهید